Sağlık Bi

Akkermansia | Obezite ve Diyabete Karşı Etkilidir, Triptofan, Seratonin, Melatonin Üretiricidir Obezite Tedavisi

02.09.2023
12
Akkermansia | Obezite ve Diyabete Karşı Etkilidir, Triptofan, Seratonin, Melatonin Üretiricidir Obezite Tedavisi

Akkermansia | Obezite ve Diyabete Karşı Etkilidir, Triptofan, Seratonin, Melatonin Üretiricidir #obezitecerrahisi Obezite

#obezitecerrahisi #tüpmide #tüpmideameliyatı

5 Kişi Okudu – 2 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Akkermansia | Obezite ve Diyabete Karşı Etkilidir, Triptofan, Seratonin, Melatonin Üretiricidir

Akkermansia muciniphila, insan bağırsak florasında doğal olarak bulunan bir bakteri türüdür. Bağırsak mikrobiyotasının önemli bileşenlerinden biridir ve sağlıklı bir bağırsak fonksiyonu için önemli bir rol oynar.

Akkermansia muciniphila, mukus tabakasında bulunan mukus glikoproteinlerini parçalayarak beslenir. Mukus tabakası, bağırsak hücrelerini koruyan ve bağırsak bariyerinin sağlıklı işleyişini sağlayan bir tabakadır. Bu bakteri, mukus tabakasının kalınlığını ve bütünlüğünü korurken, bağırsak hücrelerine enerji sağlar ve bağırsak bariyerini güçlendirir.

Akkermansia muciniphila’nın birçok potansiyel faydası olduğu düşünülmektedir. Araştırmalar, bu bakterinin obezite, tip 2 diyabet, metabolik sendrom, bağırsak iltihabı (inflamatuar barsak hastalığı), kardiyovasküler hastalıklar ve bağışıklık sistemi düzenlenmesi gibi çeşitli sağlık durumlarıyla ilişkili olduğunu göstermektedir. Akkermansia muciniphila, bağırsak bariyerinin korunmasına ve düzenlenmesine yardımcı olarak inflamasyonu azaltabilir, insülin direncini düzenleyebilir ve metabolik sağlığı iyileştirebilir.

İbrahim Gökçek YouTube Kanalına Abone Ol ➤

🌐 İnternet sitemiz:
☎️ Telefon: 444 6 649
✅ WhatsApp: 0533 815 56 84

✅ WhatsApp’dan detaylı bilgi almak için tıklayın:
#akkermansia #obezite #diyabet #ibrahimgökçek #gökçekşifa #şifalıbitkiler #bitkiseltedavi #gokcekmarket

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.