Sağlık Bi

Belden aşağısı tandırda yanan minik Fatmanur ameliyat edildi Ameliyat

05.12.2022
30
Belden aşağısı tandırda yanan minik Fatmanur ameliyat edildi Ameliyat

Belden aşağısı tandırda yanan minik Fatmanur ameliyat edildi #ameliyat Ameliyat

#elcerrahisi #ameliyat

3 Kişi Okudu – 0 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Iğdır’da 2019 yılında evlerinin bahçesindeki tandıra düşen ve belden aşağısı yanan Fatmanur’un ameliyatı yapıldı, aile ameliyatı yapan Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahı Prof. Dr. Ömer Özkan’a teşekkür etti.

Iğdır merkez Karakuyu köyünde Asiye-Sadullah Çakmaz çiftinin 2 çocuğundan küçüğü olan Fatmanur Çakmaz (6), 7 Kasım 2019’da evlerinin bahçesinde bulunan tandıra düştü. Küçük çocuğunun bağrışlarına koşan anne Asiye Çakmaz, çocuğunu tandırdan çıkardı. Fatmanur’un göğüs, kalça, ayak bölgelerinde 2’nci ve 3’üncü derece yanıklar oluştu. Aile olay sonrası kızlarını Türkiye’nin birçok hastanesine götürerek yanık sonrası birleşen ayak parmaklarının ameliyatı için çare aradı.

Parmakların kesilmesi gerektiği bile söylenilen Fatmanur için baba Sadullah Çakmaz çabalamaya devam etti. Son olarak Baba Çakmaz yardım istedi, Antalya’da Ümit Çelik isimli bir esnaf uluslararası düzeyde birçok başarıya ve ilke imza atan Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahı Prof. Dr. Ömer Özkan ile görüştü. Özkan’dan olur alan Çelik aileyi Antalya’ya getirtti. Burada Ömer Özkan tarafından yapılan ameliyat ile Fatmanur’un bitişik olan parmakları başarı bir ameliyat ile ayrıldı. Ameliyatın çok başarılı geçtiğini Fatmanur’un vücudundan birçok yanığın olduğunu ama en önemlisi parmakların birbirinden ayrıldığını belirten baba Sadullah Çakmaz, “Kızım Fatmanur Çakmaz, üç yıl önce tandıra düştü. Ondan sonra çok doktorlar gezdik. Erzurum olsun, İstanbul olsun Antalya olsun bayağı gezdik. Tedavi gerektiren vücuduna derin yanıklar vardı ayak kısmında bayağı zorlandı. İşte bu tedavi sürecinde çok zorlandı ama Ömer Özkan Hoca’dan ekibinden Allah razı olsun teşekkür ederim. Bu 3 ay önce ameliyat yapıldı, artık kızım rahatlıkla ayakkabı giyebilecek duruma geldi. 5 Ocak’ta da telleri çıkardıktan sonra artık kızım bu sayede bunlar sayesinde okula gidecek İnşallah” dedi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.