Sağlık Bi

Güzellik Merkezinden Milyonlarca Liralık Sahte Botoks Malzemesi Çıktı Tüp Bebek

09.09.2023
10
Güzellik Merkezinden Milyonlarca Liralık Sahte Botoks Malzemesi Çıktı Tüp Bebek

Güzellik Merkezinden Milyonlarca Liralık Sahte Botoks Malzemesi Çıktı #botoks Botoks

#botoks #liposuction #ameliyat

1 Kişi Okudu – 0 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Operasyon, İstanbul Emniyeti Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince gerçekleştirildi. Polis ekipleri, yapılan bir ihbarda, estetik merkezlerde kullanılan bazı ilaçları Türkiye’ye kaçak getiren kişiler olduğu bilgisi üzerine harekete geçti.

Araştırmalarda kaçak ilaçları getirenlerin Bağcılar’da bir güzellik merkezi işlettiği anlaşıldı. Şüphelilerin ilaçları hem internet üzerinden sattığı hem de güzellik merkezinde uyguladığı belirlendi.

Fiziki takip yapan polis ekipleri, şüphelilerin Esenyurt’ta da bir depolarının olduğunu ortaya çıkardı. Yapılan araştırmalar tamamlanınca Bağcılar’daki güzellik merkezi ve Esenyurt’taki depoya 6 Eylül günü operasyon düzenledi.

Baskında, 2 şüpheli gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda ise piyasa değeri yaklaşık 1 milyon 750 bin lira olan 753 dolgu ve botoks ilacı, 41 botoks sulandırma solüsyonu ele geçirildi.

Ele geçirilen ürünlerin bazılarının soğuk zincirle son kullanıcıya ulaşması gerekirken, sağlıksız ortamlarda tutulduğu ifade edildi. Gözaltına alınan şüpheliler hakkında ‘insan sağlığını tehlikeye düşürmek’ ve ‘kaçakçılık’ suçlarından adli işlem başlatıldı.

#botoks #istanbul #güzellikmerkezi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.