Sağlık Bi

Lazerli Hemoroid Ameliyatı#shorts ,#hemorrhoids #medical Hemoroid Tedavisi

09.09.2023
11
Lazerli Hemoroid Ameliyatı#shorts ,#hemorrhoids #medical Hemoroid Tedavisi

Lazerli Hemoroid Ameliyatı#shorts ,#hemorrhoids #medical #basur Hemoroid Tedavisi

#basur #hemoroid #şifalıbitkiler

2 Kişi Okudu – 1 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

İnfrared koagülasyon ile hemoroid tedavisi nedir?
Çoğunlukla basur olarak nitelendirilen hemoroid hastalığı; makat damarlarının dışa doğru genişlemesi ile karakterizedir. Kendini gösterdiğinde oldukça can yakıcı olabilen ve kişinin yaşam kalitesini düşüren bir rahatsızlıktır. Hemoroid 4 evrede gelişen ve tedavi edilmediği takdirde zar zor önüne geçilen bir hastalıktır. Dışkılama sırasında zorlanma, tuvalette uzun zaman geçirme ve uzun süren ishal durumları hemoroid hastalığının gelişmesine olanak ve zemin hazırlar. Hemoroid dış hemoroid ve iç hemoroid olmak üzere iki şekilde gelişir ve belirtileri hastaya ızdırap derecesinde acılar yaşatabilir. Hemoroid sorunu gebelikte de ortaya çıkabilen bir durumdur ve rahim büyümesi ile damarlar üzerinde baskı artmakta ve bu gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Gebelikte hemoroid sorununun önüne geçilmesi için bol sıvı alımı ve posalı yiyeceklerin tüketimi çok önemlidir. Ayrıca dışkılama sırasında tuvalette uzun zaman geçirmemeye özen gösterilmelidir. Hemoroid tedavisi ilk zamanlarında seyrediyorsa medikal tedavi ile tedavi edilebilir fakat ilerlemiş yani kronikleşmiş ise cerrahi tedavi gerekir. Lazer yöntemi de hemoroid tedavisi adına uygulanan bir yöntem olup hastalar için avantajlı bir uygulamadır. Hemoroid tedavisi adına uygulanan bir diğer yöntem infrared koagülasyon yöntemidir. Bant ligasyonu işlemine benzer bir yöntem olup sarkan hemoroid yapılarının yakılmasını amaçlamaktadır. İnfrared koagülasyon yöntemi evre 1 ve 2 hemoroidlerde uygulanabilen bir yöntem olup lazer yöntemi gibi kısa sürede iyileşme imkânı vermektedir.

Bu yazımızda infrared koagülasyon ile hemoroid tedavisi nedir, infrared koagülasyon ile hemoroid tedavisi nasıl yapılır, infrared koagülasyon ile hemoroid tedavisi avantajları nelerdir, infrared koagülasyon ile hemoroid tedavisi iyileşme süreci ne kadar sürer ve infrared koagülasyon ile hemoroid tedavisi fiyatları ne kadar sorularına detaylı cevaplar getireceğiz.

İnfrared koagülasyon ile hemoroid tedavisi nasıl yapılır?
İnfrared koagülasyon, lazer yöntemi olarak da bilinir ve lokal anestezi eşliğinde yapılmaktadır. Kırmızı ışık adı verilen farklı dalga boyuna sahip lazer ışınları ile hemoroid memesi söndürülmeye ve yok edilmeye çalışılır. İnfrared koagülasyon tedavisi ameliyatsız tedavi yöntemleri arasına girmektedir. Her hemoroid memesine 1.5 saniye süreyle lazer ışını verilmektedir ve kısa sürede normal yaşama dönülme imkanı bulunmaktadır.

İnfrared koagülasyon ile hemoroid tedavisi avantajları nelerdir?
İnfrared koagülasyon operasyonu avantajları bulunan bir operasyondur ve hastalara lazer yönteminin sunduğu avantajların aynısını sunmaktadır. Hastaya işlem sırasında ağrı hissettirmez. Yüksek dereceli ısı kullanılmadığı için çürüme olayı görülmez. Gebelerde ve kalp pili olanlarda rahatlıkla uygulanabilen bir yöntemdir ve evre 1 ve 2 hemoroidlerde kullanıma uygundur.

İnfrared koagülasyon ile hemoroid tedavisi iyileşme süreci ne kadar sürer?
İnfrared koagülasyon operasyonu sonrası hasta kısa sürede normal yaşamına adım atmaktadır. Lazer yöntemi olarak da bilindiği için iyileşme süreci oldukça kısadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.