Sağlık Bi

SHURUİ ameliyat robotu! Detaylar açıklamada… Ameliyat

08.09.2023
10
SHURUİ ameliyat robotu! Detaylar açıklamada… Ameliyat

SHURUİ ameliyat robotu! Detaylar açıklamada… #ameliyat Ameliyat

#elcerrahisi #ameliyat

25 Kişi Okudu – 0 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Sizlere #shurui robotu tanıtmak istiyorum. 2018 de Şangay/Çin e kapalı ameliyat (VATS) eğitimi almak için gittiğimde sevgili dostum Dr. Gonzales, bana bu robot üzerinde çalışmakta olduklarını ve robotun tasarlanma mantığını anlattığında göğüs cerrahisinin bu yöne evrileceğini anlamıştım. Bu nedenle klasik #davinci #robotikcerrahi konusuna yüklenmemiştim, nasılsa geçerliliğini kaybedecek diye.
Bugün bu #robot un hayata geçirilmesi beni oldukça heyecanlandırdı. #göğüscerrahisi nin neredeyse tüm ameliyatları hastalar için çok kolay şekilde uygulanabilecek. Tek bir 3 cm lik kesiden hem 3 boyutlu kamera (ki 3 boyutlu olmasıyla cerraha derinlik algısı da vermiş olacak), hem 3 adet alet hastaya küçücük ve oldukça hassas olan uç vasıtasıyla yerleştirilmiş oluyor. Bu araçların ve kameranın her birine hastanın içindeyken 360 derece kıvrılma ve dönme açısı verecek kadar da minyatür ve hassas uçlar.
İnanın en zorlu ameliyatlar bile bu robotla çok nazik ve hasta açısından sonrası çok konforlu olacak…
Sevgili dostum Diego hayalini gerçekleştirdi. Benim de #nussoperation üzerinde #pectus hastalarına uygulamak adına çığır açabilecek bazı hayallerim var. Bakalım ben de hayalimi hayata geçirebilecek miyim?

Pektus ve birçok göğüs kafesi deformitesi hakkında bilgi sahibi olmak için, www.drpectus.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz!

#pektus #pektusderneği #pektusekskavatum #göğüscerrahisi #chestsurgery #kunduracıgöğsü #güvercingöğsü #pectus #pektuskarinatum
#funnelchest #vacumbell #vacumbelltreatment #nussprocedure #nusssurgery #nuss #abramson #pektusunrenkleri #drpektus #sunkenchest #marfan #deformite #pigeonchest #nussoperation #barçek #barremoval

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.